Yetenek Yönetimi

Organizasyonların rekabetçi üstünlüklerini koruması, sürdürülebilir başarıyı sağlayan organizasyonlar olabilmesi, gelecekte hedefledikleri yerde olabilmeleri için yetkinlikleri ve iş gücü her zaman hazır olmalıdır. Bunun yanında hazır olan yeteneklerini elde tutması, yeni gelen yeteneklerin de birlikte başarmasını sağlaması önemlidir. Bu doğrultuda aşağıdaki başlıklar nezdinde çalışmalarımıza başlıyoruz;

Yetenek Yönetimi

Eğitim sistemi ve iş hayatından beklentilerin değişimi ile yeteneği bulmak ve elde tutmak şirketleri geleneksel yöntemler dışında farklı uygulamalar geliştirmeye sevketmiştir.

Yetenek yönetimi sürecini tasarlamadan önce şirket için “Yetenekli Çalışanın” hangi özelliklere sahip olduğunu doğru tanımlamak ve bu yeteneği nasıl elde tutabileceklerine dair bir yetenek yönetimi programı kurgulamak, açık pozisyonlar  için ise  uygun ve şirket içerisinde kariyerini ilerletip lider olabilecek potansiyel yetenekleri işe almak gerekmektedir.

Peoplefocus olarak kritik iş gücünü belirleyerek yetenek yönetimi yol haritasını oluşturuyoruz. Kritik yeteneklerin geliştirilmesi, organizasyonda doğru pozisyonda yer alması ve bağlılığının sağlanması amacıyla tasarlanan, entegre süreç, program ve altyapı gereksinimlerini şirketlerin yapısına uygun şekilde oluşturuyoruz. Bununla beraber üniversitelerle gerçekleştirdiğimiz iş ortaklıkları ile mezuniyet aşamasına gelmeden doğru yeteneğin şirketle buluşmasını sağlayan yeni mezun programları tasarlıyoruz.

Şirketler için aynı zamanda mevcut ekiplerin yeteneğinin doğru verilerle analiz edilip etkin bir biçimde yönetilmesi, çoklu kariyer ve çoklu yetenek kazanımlarına yönlendirilmesi, çalışanların, ekiplerin motivasyonu konusunda hem organizasyonun sürdürülebilirliği hem derinlemesine gelişmesi noktasını önemsiyoruz. İş ortaklarımız ve çalışma arkadaşlarımız için, uygun veri analiz araçlarını etkin bir şekilde kullanarak mevcut durum değerlendirmesi, yetenek analizleri, performans değerlendirme koçluğu, sürdürülebilirlik, geleceğin yetkinliklerine hazırlık konusunda destek veriyor, insan kaynakları fonksiyonlarına katkıda bulunuyoruz.

Yetenek yönetimini tasarlarken dijital değerlendirme merkezi uygulamalarımızla potansiyel liderlik havuzunun oluşturarak şirketin kendi liderlerini çıkarmasını destekliyoruz.

Son Yazılar

Yetenek yönetimi konusundaki makalelerimize mutlaka göz atın!