Koçluk

İşe Alım ve Uçtan Uca İnsan Kaynakları Danışmanlığı süreçlerimizle birlikte, ihtiyaç duyan müşterilerimize, işe yeni başlayan ya da uzun süredir görev alan mevcut çalışanların potansiyelini arttırmak adına “Koçluk” hizmeti veriyoruz.

Koçluğun günümüz dünyasında performansı doğru yönetmek ve potansiyeli açığa çıkartmak için en önemli araçlardan olduğuna inanıyoruz. Koçluk kültürüne inanan kurumların öğrenme kapasitelerinin derinleştiğini, performanslarının geliştiğini ve kurum kültür kalitelerinin yükseldiğine inanıyor ve bu alanda uzmanlaşmış, farklı ekollerden gelen Koç’larımız ile bu hizmeti müşterilerimizin insan kaynakları uygulamalarına dahil ediyoruz.
Koçluk süreçlerimizi, koçluğun ihmal edilemez etik ve gizlilik kuralları çerçevesinde koç -danışan gelişim yolculuğunu belirlenen odaklar ve ihtiyaçlar doğrultusunda titizlikle tasarlıyoruz.

Koçluk hizmetimizde üç başlıkta ilerliyoruz. Yönetici Koçluğu ve Performans Koçluğunun yanında işe yerleştirdiğimiz veya şirkette yeni başlayan adayların pozisyonlarına alışma sürecinde Oryantasyon Koçluğu da veriyoruz.

Sürecimizi Nasıl Tasarlıyoruz?

İlk tanışma görüşmesinden sonra kaç seans ve hangi konulara odaklanacağımızı ve hangi yöntemleri kullanacağımızı paylaşıyoruz. İhtiyaçlarınız ve hedefleriniz özelinde size özel bir program tasarlıyoruz. Seanslarımız 50 dakika sürüyor ve sizin uygunluğunuz doğrultusunda görüşme gün ve saatlerimizi planlıyoruz. Yolculuğumuzun süresi ve içeriğine göre yarısına geldiğimizde, gelişim sürecimizi değerlendiriyoruz. Bütün seanslarımızı tamamladıktan sonra koçluk yolculunda edindiğiniz kazanımları ve farkındalıkları, hayatınızda nasıl kalıcı hale getireceğinizi konuşuyoruz. Koçluk yolculuğumuzu tamamlamamızı takip eden 3 ay içinde 30 dakikalık ücretsiz 2 adet takip seansı hediye ediyoruz.

 

Koçluk Çerçevesinde Sunduğumuz Eğitimler

Birebir seanslarla, grup dinamiği ve etkileşimini destekleyici interaktif pratiklerle zenginleştirilmiş grup koçluğu çalışmaları, müşterilerin farklı ihtiyaçlarına yönelik olarak çerçevelenmiş özel eğitim içerikleri ile bireyin önce kendi içsel dönüşümü ve buna paralel olarak kurum kültürüne uyumlu gelişimi ve ilerlemesi, PeopleFocus’un koçluk eğitim ve içeriklerinin ana temelini oluşturmaktadır.

– Gestalt ve Mindfulness odağıyla tasarladığımız aşağıdaki eğitim başlıklarımızın detaylarını öğrenmek ve ihtiyacınıza uygun bir planla hayata geçirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

         – 8 Haftalık Mindfulness Temelli Stres Azaltma ve Yönetme Programı(MBSR-SM- Mindfulness Based Stress Reduction and Stress Management)

         – Mindfulness Temelli Stres Azaltma Deneyim Atölyesi

        – Gestalt Temelli Liderlik Koçluk ve Eğitim Programı – “Bir Lider olarak Etki Yaratma”

        – Yetişkinlere ve Profesyonellere yönelik Öz-Liderlik, Bilişsel Esneklik ve Duygusal Rezilyans için Bilinçli Farkındalığın Rolü

Son Yazılar

Koçluk konusundaki makalelerimize mutlaka göz atın!

 • İşe Alım Süreçlerinde Koçluk

  Aralık 18, 2021

  Bir Gestalt Koçu olarak, her şey gelip geçici derken, kalıcı şeylerden bahsetmeyi zaman zaman unuttuğumuzu fark ediyorum; o da değişimin...

  Read More
 • Koçluk Nedir ve Nedir Degildir?

  Temmuz 14, 2021

  Koçluk Nedir? Koçlugun ne olduğu veya olmadığına dair geniş bir literatür bulunmaktadır. Koçluk (Coaching)  Oxford Sözlüğüne göre kisinin bir yerden...

  Read More